Horoskopi i ditës së hënë, 6 Dhjetor 2021

Dashi-Kushtojini më shumë vëmendje ndjenjave që kanë lindur së fundmi pasi ekzistojnë mundësitë që të lindë një dashuri e madhe. Në punë, sot nuk është dita ideale për të marrë vendime të rëndësishme.

Demi-Dita e sotme do të nisë mbarë. Nëse po prisni konfirmime për disa projekte apo marrëveshje, mos e humbisni durimin sepse përgjigjet do të vijnë shumë shpejt.

Binjakët-Kohët e fundit, ka pasur tension në lidhjen tuaj dhe kjo nuk është diçka e mirë. Nga ana tjetër, duhet më shumë përpjekje pasi duke sikur gjithçka po ecën me ritme të ngadalta.

Gaforrja-Në dashuri ju pëlqejnë sfidat, por bëni kujdes të mos e teproni. Në punë, ka tensione të lidhura me shumë gjasa me çështje ekonomike.

Luani-Në këto momente, po i jepni më shumë rëndësi punës dhe partneri juaj mund të mërzitet për këtë çështje. Në punë, kjo ditë do të jetë pozitive pasi gjërat shkojnë ashtu siç dëshironi.

Virgjeresha-Falë ndikimit të Hënës, kjo është një periudhë shumë e mirë për të shprehur atë që ndjeni. Në punë keni ide të mira që doni t’i shprehni.

LEXO EDHE  FOTO/ Basha merr vërtetim nga Gjykata si kryetar i PD

Peshorja-Në dashuri mund të ketë shumë tensione, veçanërisht tek çiftet afatgjatë. Nga ana tjetër në punë mos krijoni polemika dhe merrni vendime të mirëmenduara.

Akrepi-Në dashuri është një periudhë shumë interesante pasi do të përjetoni emocione të bukura. Në punë, mos nxitoni që të arrini atë që doni sepse ndryshimet po vijnë.

Shigjetari-Do të keni disa diskutime të vogla me partnerin/partneren, por nëse lidhja është e fortë, nuk është asgjë për t’u shqetësuar. Nga ana tjetër, në punë ekziston mundësia që të keni konfirmim për diçka që e keni pritur prej kohësh.

Bricjapi-Falë ndikimit të Hënës dhe Venusit, emocionet do të jenë të dyfishta. Në punë, edhe nëse riorganizoni gjithçka nga e para, sërish do ia dilni të keni sukses.

Ujori-Falë ndikimit të Hënës, data 7 dhe 10 do të sjellin emocione të reja Në punë, do të ketë rezultate të mira gjatë këtij muaji.

Peshqit-Për cdo shqetësim që keni pasur së fundmi, bëhuni gati sepse do ju vijë zgjidhja për çdo gjë. Edhe në punë do vijnë projekte të reja.