Sherr me thika, plagoset një person

Një person është plagosur me thikë mbrëmjen e sotme në Prishtinë.

Mediat vendase njfotojnë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, ndërsa i plagosuri është dërguar për trajtim mjekësor.

Ndërsa, sipas policisë së Kosovës, janë arrestuar dy persona lidhur me këtë rast.

“Sot rreth orës  19 :30, kemi marrë informatën se në Prishtinë, ( te nënkalimi te Santea),  ka ndodhur një  përleshje fizike në mes të disa personave”.

Bazuar në të dhënat fillestare, në këtë rast nga një mjet i mprehtë është plagosur një person. I njëjti është dërguar për trajtim mjekësor”

“Lidhur me këtë rast janë arrestuar dy persona të dyshuar, ndërkohë që hetuesit  policor kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat e këtij rasti”, tha zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

LEXO EDHE  Trafik kokai*e dhe heroine, shkatërrohet banda e shqiptarëve në Itali