Ngjarje tragjike në futboll, trajneri vdes teksa po festonte golin e skuadrës (Video)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në futbollin egjiptian. Trajneri i Al Majd, Adam Al ASelhdar vdiq në minutën e fundit të një ndeshjeje.

Skuadra e tij luante kundër Al Zarqa dhe ata shënuan gol në minutën e fundit të sfidës. Kjo solli gëzim por në të njëjtën kohë dhe tragjedi. Teksa skuadra po festonte tekniku pësoi një atak në zemër. Ai vdiq teksa shkonte në spital.

LEXO EDHE  I morën barazimin Partizanit, Sali: Objektivi jonë është ndeshja e radhës