Milan në kërkim të zëvendësuesit të Kjaer

Dëmtimi i Kjaer ka vënë në lëvizje ekipin italian për të transferuar në janar një qëndër mbrojtës të ri.

Kjaer do të mungojë për një kohë të gjatë dhe reparti mbrojtës i Milan-it është në alarm. Emrat e përmëndur për të zëvendësuar danezin janë Luiz Felipi i Lazios, Milenkoviç i Fiorentinës, Yerry Mina i Everton dhe Gleison  Bremer i Torinos.

LEXO EDHE  Superliga/ Java e 17 nis nga Shkodra, Vllaznia synon rikthimin te fitorja

Milan do të analizojë me kujdes situatën dhe të bëjë një goditje në merkaton e janarit.