Simon Kjaer mbyll sezonin, do të mungojë 6 muaj

Foto: Ac milan

Frika kthehet në realitet! Simon Kajer ka mbyllur sezonin. Një goditje e rëndë për Milanin dhe tifozet kuqezi, duke qene se mbrojtësi danez ishte një ndër pikat kyçe te rilindjes së ekipit, bashkë me Zlatan Ibrahimovic dhe Stefano Piolin.

Por, ajo perdredhje e gjurit ka qene fatale ne Xhenova, pas vetëm 40 sekondash lojë në fushë. Ai u shoqërua me barrelë jashtë.

Komunikata

“AC Milan njofton se sot, Simon Kjaer iu nënshtrua artroskopisë së gjurit të majtë për rikonstruksionin e ligamentit të kryqëzuar të përparmë dhe rifutje të ligamentit kolateral medial.

Operacioni i kryer në klinikën La Madonnina rezultoi shumë i suksesshëm dhe u krye nga Dr. Roberto Pozzoni me kontributin e ekipit Galeazzi CTS (Qendra e Traumatologjisë Sportive) në prani të menaxherit shëndetësor të klubit, Stefano Mazzoni.

Kjaer është mirë dhe është i motivuar për të nisur menjëherë procesin e rehabilitimit. Koha e rikuperimit mund të vlerësohet në 6 muaj”

LEXO EDHE  Tottenham do Kessie në Janar