Bundesliga/ Leipzig në krizë, humbet edhe ndaj Union Berlin

Foto: AFP

Leipzig është në krizë të thellë. Skuadra e Jesse Marsch pësoi humbjen e tretë dhe situata tashmë bëhet serioze për trajneri amerikan I cili rrezikon jo pak.

Në transfertën me Union Berlin, skuadra që sezonin e kaluar luftoi për titull pësoi një disfatë që mund të ndikojë edhe të ardhmen e trajnerit teksa kryeqytetasit triumfuan 2-1 në një ndeshje shumë të luftuar.

Fillimisht Union Berlin kaloi në avantazh me Awoniyi në minutën e 6’ për ta barazuar Nkunku në minutën e 13’ sfidën.

LEXO EDHE  Superliga/ Java e 17 nis nga Shkodra, Vllaznia synon rikthimin te fitorja

Pjesa e dytë ishte edhe më e bukur dhe e emocionuar pasi vendasit kalojnë në avantazh me Baumgartl në 57’ ndërsa Leipzig më pas hidhet në sulm.

Pavarësisht rasteve të krijuara miqtë nuk arrijnë të shënojnë duke lënë sfidën me një rezultat shumë pozitiv për Union Berlin por shumë të keq për Leipzig.