Berisha: Analistët që paguhen nga Basha nuk i lajnë dot në xhami mëkatet e tyre

Nga “Foltorja” e Devollit, ku prej gati dy orësh bashkëbisedoi me demokratët, ish-Kryeministri Sali Berisha u shpreh se analistat që i shërbejnë Edi Ramës, janë vënë në shërbim të Lulzim Bashës.

Por jo vetëm kaq, për herë të parë, Berisha u shpreh se mes këtyre analistëve ka disa që shkojnë në xhami për tu falur dhe mendojnë se po lajnë mëkatet e tyre.

LEXO EDHE  Doni të udhëtoni drejt Kosovës? Ja çfarë duhet të dini

“Ata nuk besojnë në zot, por vetëm në xhepin e tyre” tha Berisha.

Duke iu drejtuar atyre që, sipas Berishës paguhen nga peng-kryetari për të kritikuar foltoren, ish-Kryeministri tha “nuk i lani dot të premten në xhami mëkatet tuaja”.