Superiorja/ Nga kartonat tek golashënuesit, ja statistikat e javës së 10

FSHF.org

Java e dhjetë në Superiore prodhoi ndeshje mjaft emocionuese. Partizani-Teuta  ishte ndeshja e javës me kryeqytetasit që  fituan  në minutat e fundit me gol të Tedo Carës.

Tirana nuk arriti të shkëputej dhe mori nja barazim pa gola në fushën e Skënderbeut, duke bërë që Kukësi t’i afrohet me një pikë.

Më poshtë keni statistikat e javës së dhjetë në Superiore.

Skuadrat që nuk shënuan

5- Në javën e fundit skuadrat u ndanë përgjysmë sa u përket golave të shënuar, ku pesë prej tyre, Skënderbeu, Tirana, Laçi, Egnatia dhe Kastrioti, nuk e gjetën rrugën e golit në startin e fazës së dytë.

Kryegolashënuesi

6- Edi Basha i Kukësit është golashënuesi më i mirë i Superiores në përfundim të javës së 10-të me 6 gola, pas tij vjen Seferi dhe Ibraimi me nga 5 gola.

Numri i golave

7- Në javën e 10-të u shënuan 7 gola, duke çuar në total numrin e golave të shënuar në shënuar 124 gola në 50 ndeshje të luajtura në kampionat, me një mesatare 2.48 gola për ndeshje ose 12.4 gola për javë.

Kartonat e verdhë

24- Në javën e fundit arbitrat e kanë nxjerrë kartonin e verdhë nga xhepi në 24 raste. Nga këto, nga një karton të verdhë kanë marrë trajneri i Vllaznisë, Tomas Brdariç, dhe menaxheri i Partizani, Ildi Dajlani. Tre futbollistë dolën me të kuq, pasi u ndëshkuan me nga dy kartonë të verdhë, pikërisht Albion Marku, Albano Aleksi dhe Edis Maliqi.

Faza e dytë ka filluar dhe kurioziteti është se cila skuadër do ta fitojë titullin kampion në fund.

LEXO EDHE  Anglia nën ‘këmbët’ e Brojës/ ‘The Sun’ artikull për shqiptarin

Java e dhjetë në Superiore prodhoi ndeshje mjaft emocionuese. Partizani-Teuta  ishte ndeshja e javës me kryeqytetasit që  fituan  në minutat e fundit me gol të Tedo Carës.

Tirana nuk arriti të shkëputej dhe mori nja barazim pa gola në fushën e Skënderbeut, duke bërë që Kukësi t’i afrohet me një pikë.

Më poshtë keni statistikat e javës së dhjetë në Superiore.

Skuadrat që nuk shënuan

5- Në javën e fundit skuadrat u ndanë përgjysmë sa u përket golave të shënuar, ku pesë prej tyre, Skënderbeu, Tirana, Laçi, Egnatia dhe Kastrioti, nuk e gjetën rrugën e golit në startin e fazës së dytë.

Kryegolashënuesi

6- Edi Basha i Kukësit është golashënuesi më i mirë i Superiores në përfundim të javës së 10-të me 6 gola, pas tij vjen Seferi dhe Ibraimi me nga 5 gola.

Numri i golave

7- Në javën e 10-të u shënuan 7 gola, duke çuar në total numrin e golave të shënuar në shënuar 124 gola në 50 ndeshje të luajtura në kampionat, me një mesatare 2.48 gola për ndeshje ose 12.4 gola për javë.

Kartonat e verdhë

24- Në javën e fundit arbitrat e kanë nxjerrë kartonin e verdhë nga xhepi në 24 raste. Nga këto, nga një karton të verdhë kanë marrë trajneri i Vllaznisë, Tomas Brdariç, dhe menaxheri i Partizani, Ildi Dajlani. Tre futbollistë dolën me të kuq, pasi u ndëshkuan me nga dy kartonë të verdhë, pikërisht Albion Marku, Albano Aleksi dhe Edis Maliqi.

Faza e dytë ka filluar dhe kurioziteti është se cila skuadër do ta fitojë titullin kampion në fund.