Studimi izraelit: 3 doza Pfizer të mbrojnë nga Omicron

Pas alarmit për përhapjen e variantit të ri Omicron të Covid-it, shtohen kufizimet në shumicën e vendeve, edhe në funksion të udhëtimeve të festave të fundvitit.

Të dhënat e fundit tregojnë se me 3 doza të vaksinës Pfizer jeni të mbrojtur nga varianti Omicron. Këtë e ka bërë të ditur ministri izraelit i Shëndetësisë Nitzan Horowitz.

LEXO EDHE  5 humbje jete dhe 2230 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri! Harta

“Situata është nën kontroll dhe nuk ka asnjë arsye për panik”, shpjegoi ai.