E rëndë/ Prindërit gjejnë pa jetë vajzën 16-vjeçare

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një vajzë vetëm 16 vjeç është gjetur e vetëvarur në shtëpinë e saj.

Ngjarja e rëndë që ka tronditur opinionin publik ndodhi në  në Evosmos, Selanik, në shtëpinë e të miturës e cila jetonte së bashku me familjen.

Vajza është gjetur e pajetë nga prindërit e saj, ndërkohë që nuk dihen arsyet se përse 16-vjeçarja ka ndërmarrë një hap të tillë ekstrem për jetën.

LEXO EDHE  18 mijë raste të reja dhe 73 viktima nga Covid në Greqi

Sipas mediave greke, menjëherë në vendngjarja arriti ndihma e shpejt që pavarësisht përpjekjeve 45 minutave për ta rikthyer të miturën në jetë nuk ia doli dot.

Policia po merret me hetimin e ngjarjes, dhe njëherësh do të merret dëshmia e prindërve për të kuptuar nëse e mitura kishte pasur shqetësime kohët e fundit.