Arb Manaj shkëlqen në Turqi, “poker” golash për sulmuesin shqiptar

Arb Manaj shpërthen në Kupën e Turqisë me një poker golash. Sulmuesi kosovar ishte thjeshtë fantastik në sfidën e raundit të 1/32 mes Bandirmaspor dhe Sanliurfaspor duke shënuar plot 4 herë në suksesin 5-0 të skuadrës së tij.

Manaj e çoi në 5 numrin e golave në Kupën e Turqisë pasi shënoi edhe në raundin e mëparshëm, duke kualifikuar tashmë skuadrën e tij në fazën e 1/16-ave.

Në kampionat gjatë këtij sezoni që është bërë pjesë e Bandirmaspor, Arb Manaj luan pak me ish-lojtarin e Trepça ’89 që në 3 ndeshjet e fundit ka qëndruar në stol ndërkohë që në ligën e parë turke në këtë sezon ende nuk ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës edhe pse një vit më parë me fanellat e Keicorengucu dhe Balikesirspor shënoi 10 gola në kampionat.

LEXO EDHE  Mino Raiola në terapi intensive pas operimit në mushkëri