Reshje intensive dëbore në aksin Bilisht-Kapshticë, automjetet të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore

Në segmentin rrugor Bilisht-Kapshticë kanë filluar me intensitet reshjet e dëborës.

Mjetet borëpastruese janë në terren dhe po bëhet pastrimi dhe hedhja e kripës. Autoritetet bëjnë apel që drejtuesit e mjeteve të jenë të kujdesshëm në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore.

LEXO EDHE  Yuri Kim tha se ishte përfshirë CIA dhe FBI për shpalljen e tij non-grata/Berisha: Guvernatorja nuk ka prova

Këshillohet reduktim shpejtësie, pajisje me zinxhirë dhe goma dimërore. Dëbora vazhdon edhe në Dardhë e Voskopojë.