Messi fiton ‘Topin e Artë’

Lionel Messi shpallet fituesi i ‘Topit të Artë’ për sezonin 20220-2021. Kjo është hera e 7-të që Messi e fiton këtë trofe në karrierën e tij.

Messi këtë herë kishte përballë sulmuesin e Bayern Munchen Robert Levandovski, i cili mbajti vetëm vendin e dytë.

LEXO EDHE  Basha: Do ti japim fund tiranisë së korrupsionit dhe modeleve të së shkuarës