Chelsea shpallet klubi i vitit

Chelsea, ka fituar çmimin si “Klubi i Vitit” pasi ka pasur një vit historik, duke e fituar për herë të dytë në historinë e klubit Ligën e Kampionëve.

Chelsea e ka fituar edhe SuperKupën e Europës duke mposhtur Villarealin dhe po kalon një sezon shumë të mirë në Ligën Angleze duke qenë në luftë për titull.

LEXO EDHE  Zgjedhjet në FSHF/ "Veliaj po bën presion, Alimehmetit i ofruan 100 mijë €"

Kujtomë që ky ishtë çmimi i dytë i cili jepet për herë të parë nga France Football.