Gazeta gjermane shpërthen pas ‘Topit të Artë’: Zgjedhje skandaloze! Lewandowski vetëm i dyti

Lionel Messi fiton ‘Topin e Artë’ për herë të shtatë, duke vendosur një rekord që zor se do thyhet për një kohë të gjatë.

Por lajmi u prit me reagime të përziera. Shumë komentues dhe analistë nuk mendojnë se ky ishte viti i Messit.

Më e ashpër tregohet gazeta më e madhe gjermane, Bild.

“Zgjedhje skandaloze! Lewandowski vetëm i dyti,” shkruan gazeta.

“Pse duhet të fitojë gjithmonë Messi,” vijon gazeta.

LEXO EDHE  Javë fantastike, Kumbulla shënon gol në Kupën e Italisë

Për shumë komentues, Lewa duhej të fitonte Topin e Artë për atë që ka dhënë në fushë.

REZULTATET

1.Lionel Messi, 613 pikë

2.Robert Lewandowski, 580 pikë

3.Jorginho, 460 pikë

4.Karim Benzema, 239 pikë

5.N’Golo Kanté, 186 pikë

6.Cristiano Ronaldo, 178 pikë

7.Mohamed Salah, 121 pikë

8.Kevin De Bruyne, 73 pikë

9.Kylian Mbappé, 58 pikë

10.Gianluigi Donnarumma, 36 pikë