VIDEO/ Cikalleshi shënon sërish në Turqi, anësori fillimisht e anullon por i vjen në ndihmë VAR-i

Sokol Cikalleshi nuk ndalet së shënuari, teksa kohët e fundit është shfaqur në një formë të shkëlqyer.

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, ka realizuar sot për skuadrën e tij, Koniaspor ndaj Gaziantepit në transfertë golin e përkohshëm 2-2 në një takim të humbur me rezultatin 3-2.

Kavajasi bëri një gol të mrekullueshëm teksa në një sprint dhe veprime me dribling arriti të shënojë gol edhe me ndihmën e VAR-it, teksa më parë anësori i ndeshjes e kishte anuluar për pozicion jashtë loje.

LEXO EDHE  Frenkie de Jong “heroi” i Barcelonës, i jep fitoren skuadrës ndaj Alaves

31-vjeçari në 12 ndeshje me Koniasporin ka realizuar 5 gola dhe ka dhuruar dhe 1 asist.