Serie A/ Napoli me hap kampioni, mposht 4-0 Lazion

Foto: AFP

Napoli ka shkatërruar 4-0 Lazion në kuadër të javës së 14 të Serie A. Vendasit e nisit furishëm duke zhbllokuar rezultatin në minutën e 7 me mesfushorin Zielinski dhe vetëm 3 minuta më vonë dyfishojnë me Mertens.

Do të jetë sërish sulmuesi belg që do shënojë golin e tretë për Napolin dhe të dytin personal në minutën 29 duke i dhënë një goditje të fortë ekipit të Sarrit.

LEXO EDHE  Hap fals i Real Madrid ndaj Elche-s, Militao shmang humbjen në shtesë

3-0 është rezulati përfudimtar i 45 minutave të para, ndërsa e dyta nis me një Lazio e cila tenton të bëjë diçka, por Napoli e kontrollon mirë lojën dhe në minutën e 85 shënon edhe golin e 4 me Ruiz.

Me këtë fitore Napoli shkëputet me tre pikë në krye, ndersa Lazio bie në vendin e 8.

Klasifikimi: