FOTO/ Armando Broja ka një urim special për Ditën e Pavarësisë

Dita e sotme ka qenë e mbushur plot me urime nga personalitete të ndryshme për 28 nëntorin, Ditën e Pavarësisë së Shqipërisë.

Në këtë ditë nuk kishte si të mungonte një urim nga ylli i kombëtares shqiptare, Armando Broja, i cili po shkëlqen në Premier League me skuadrën e Southampton.

LEXO EDHE  Partizani tentoi Ibrahimin dhe Gjatën, ja pse dështuan bisedimet me sulmuesit

Nëpërmjet një postimi në ‘Insta-story’, sulmuesi ka uruar të gjithë shqiptarët për këtë ditë të veçantë të tyre.

“Gëzuar festën e Flamurit. Gëzuar ditën e Pavarësisë, Shqipëri!”- Ka shkruar Broja.