Topalli: Basha nuk merr dot vizë për të shkuar në SHBA

Jozefina Topalli ka reaguar pas deklaratave të kryetarit të PD-së, Lulzim Basha, i cili u shpreh se DASH kërkoi përjashtimin nga Kuvendi të Berishës, por falë tij u arrit pezullimi deri në përfundim të procesit gjyqësor në Francë.

Sipas Topallit, Basha gënjen për marrëdhëniet e tij me SHBA-të dhe se ai nuk ka mundur të marrë dot vizë amerikane, ndaj edhe nuk mundet të shkojë në SHBA prej disa vitesh.

Në një postim në rrjetet sociale, ish-kryeparlamentarja Topalli shkruan:

“Nuk ka person tjeter si une (qe per shkak te marredhenieve me US) te arrinte nga perjashtimi tek pezullimi” Lb

Lulzimi jo vetem genjen per marredheniet unike te tij me US( qesharake ne fakt), por e verteta eshte se aq te mira ishin keta marredhenie sa Lb nuk mundte me marre as vize; E verteta eshte se ka disa vite qe nuk mundet me shku ne US.

2) Perjashtimi  nga Parlamenti nuk varet nga lb

3) Pse tek ceshtja e lobingut te parave ( ceshtja Nick Muzin) i ndryshon cehrja lulzimit??

Koha do e tregoje.

LEXO EDHE  Sot “Foltorja” e Tropojës, Berisha: Drejt Vendlindjes. Rroftë Malësia e Gjakovës