Jay-Z thyen rekordin, artisti me më shumë nominime në historinë e “Grammy Awards”

FilmMagic

Jay-Z ka thyer rekordin për numrin më të madh të nominimeve në Grammy Awards. Reperi me famë botërore është nominuar gjithsej 83 herë në Grammy, duke tejkaluar Quincy Jones.

Jay-Z ka fituar gjithsej 23 çmime Grammy në karrierën e tij.

LEXO EDHE  Robert Aliaj flet për të birin që po kërkon dashurinë në TV: S'besoj që do gjejë nuse

Bashkëshortja e tij, Beyoncé, gjithashtu bëri histori në Grammy 2021, duke u bërë gruaja më e nominuar dhe këngëtarja më e vlerësuar në historinë e shfaqjes së çmimeve.