VIDEO/ Pamjet 3D, si ndodhi aksidenti tragjik me 46 viktima në Bullgari

Mediat maqedonase kanë publikuar pamje në 3D, ku tregohet se si mund të ketë ndodhur aksidenti i rëndë në Bullgari, që i mori jetën 46 pasagjerëve, shqiptarë të Maqedonisë.

Nga video është pak a shumë momenti sesi autobusi që u dogj duke shkaktuar 46 viktima mund të ketë devijuar rrugën duke u përplasur me pas me bordurat anësore të rrugës.

LEXO EDHE  Reshje intensive dëbore në aksin Bilisht-Kapshticë, automjetet të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së martës, ku si pasojë e flakëve që përfshinë autobusin e agjencisë turistike ‘Besa Trans’, kanë humbur jetën 46 shqiptarë të Maqedonisë së Veriut dhe janë lënduar 7 të tjerë.