Bledi Strakosha flet për ndarjen nga jeta të Hueyda El Saied: Ishte me kimioterapi dhe oksigjen

Foot: Instagram

Artistja e njohur shqiptare, Hueyda El Saied, prej më shumë se një viti po luftonte me sëmundjen e kancerit të gjirit, por kishte zgjedhur të mos u tregonte asgjë miqve dhe të afërmve.

Në një “In memorium” për të në “Ftesë në 5”, gazetari Bledi Strakosha tregoi se Hueya ishte në gjendje të rëndë me oksigjen, por kur kishte dalë nga spitali u kishte thënë se ishte më mirë për të mos i shqetësuar.

LEXO EDHE  Donald Veshaj pranon publikisht se ka një pëlqim për Beatrix Ramosaj (Video)

“Ka vuajtur gjithë jetën, sot kisha një inat me Zotin, pse duhet të vuante deri momentin e fundit. Dhe ndarjen nga jeta e pati me peripeci, një vit e ca ishte me kimioterapi, me oksigjen. Deri në momentin e fundit askujt nuk i tha jam sëmurë, jam keq. Madje dhe kur doli nga spitali miqve të ngushtë i tha dola se jam më mirë”- tregoi Bledi Strakosha.