U kap duke shpërndarë k*kainë, arrestohet i riu shqiptar

Arrestohet nga policia në Itali një 27-vjeçar shqiptar. Ai akuzohet për trafik droge dhe armëmbajtje pa leje.

I arrestuari është i riu me inicialet D.K., i cili u pikas nga policia teksa shpërndante drogë në zonën e Via Romana.

LEXO EDHE  Berisha: Kim bën zëdhënësen e Bashës, sillet si sekretare e PS

Kontrolli në banesë e fundosi më tej shqiptarin, pasi përveç 35 gramë kokainë dhe 2 mijë euro cash, atij iu gjet edhe një armë tip pistoletë pa leje.

Grupi hetimor po punon për të zbuluar rrjetin e trafikut.