Të shtëna me ar*ë zjarri në Orikum, plagoset në kokë një person

Një konflikt ka ndodhur këtë mbrëmje në afërsi të Portit të Jahteve në Orikum të Vlorës.

Dyshohet se dy persona janë konflikuar mes njëri tjetrit pas debateve te cilat besohet se kanë nisur ditë më parë.

Njëri prej tyre ka mbetur i plagosur me plagë në kokë dhe është trasportuar në spital jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i Plotë nga Policia:

Vlorë/Informacion paraprak

Në afërsi të portit të jahteve, Orikum, dyshohet se si pasojë e një konflikti të çastit është dëmtuar dyshohet me sende të forta nga persona ende të paidentifikuar, shtetasi E. Sh., 37 vjeç, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Dyshohet se njëri prej personave të përfshirë në konflikt ka qëlluar një herë me armë zjarri në ajër.

LEXO EDHE  Përmbytet Shkodra, administratori i njësisë ‘Ana e Malit’: Situatën e dimë më mirë se Peleshi, banorët s'janë dëmshpërblyer nga hera e fundit

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, ka rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj për kapjen e autorit/ve.

Grupi hetimor vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.