E rëndë/ Gjendet një burrë i vde*ur në tualetin e avionit

Një pasagjer në bordin e një avioni që kthehej nga Egjipti në Rusi dyshohet se ka vrarë vetën brenda tualetit, raportuan mediat e huaja.

Mëoshet se stjuardesat zbuluan njeriun pa ndjenja brenda tualetit të aeroplanit menjëherë pas ngritjes së fluturimit të Airlines nga resorti i Sharm el-Sheikh në qytetin jugperëndimor rus të Samara.

LEXO EDHE  Kremlini e konfirmon: Po punohet për një takim virtual Putin-Biden

Komandanti i fluturimit bëri një ulje emergjente në Kajro, ku mjekët u përpoqën të ringjallnin pacientin, por pa sukses.

Pasagjeri u identifikua si Aleksandri 48-vjeçar, i cili sipas kanalit të lajmeve Baza Telegram mund të ketë varur veten me një rrip çante.

Ndërkohë mësohet  hetuesit po shqyrtojnë rrethanat dhe shkaqet e ngjarjes së rëndë..