Champions/ Chelsea shkatërron Juven, fiton me “poker” dhe merr kreun e grupit

Foto: AFP

Chelsea ka shkatërruar 4-0 Juventusin duke i marrë kreun e grupit H në grupet e Champions League.

Në “Stamford Bridge” u luajt dueli që do të përcaktonte kreun e grupit dhe skuadra e Tuchel ishte shumë më lart duke fituar me rezultatin e pastër 4-0.

Për bardhezinjtë asgjë pozitive në këtë përballje me golat që u shënuan nga Chalobah 25’, James 56’, Odoi 58’ e Werner në 95’. Në sfidën tjetër të këtij Grupi, Malmo mori një barazim 1-1 me Zenitin në shtëpi.

 

Në Grupin E, Barcelona e Xavit mori një barazim me Benficën në “Camp Nou” ku ajo që kënaq tifozët është loja entuziaste e katalanasve dhe krijimi i shumë rasteve për shënim. 0-0 përfundoi sfida.

LEXO EDHE  Naftëtarët e Ballshit sërish në protestë, përplasen me rojet e sigurisë

Në ndeshjen e fundit në grup, nëse Benfica arrin të marrë tre pikët ndaj Dynamo Kyev atëherë Barcelonës i duhet fitorja me Bayernin për të siguruar kualifikimin.

Grupi G është shumë intrigues teksa Lille mori kryesimin me suksesin 1-0 ndaj Salzburg ndërsa Sevilla ngjitet e dyta me fitoren 2-0 ndaj Wolfsburg por gjithçka mbetet e hapur ne ndeshjet e fundit.

Rezultatet e ndeshjeve të orës 21:00: