VIDEO/ Ish-lojtari i Tiranës i habit të gjithë, realizon me goditje “alla Quaresma”

Ish-mbrojtësi i Tiranës, Klisman Cake ka shënuar një supergol me fanellën e Strugës në Maqedoninë e Veriut duke kujtuar futbollistin portugez Rikardo Kuarezma.

22-vjeçari ekzekutoi mjeshtërisht një goditje dënimi në minutën e 57-të të takimit, duke lëshuar një predhë me të jashtmen, gjuajtje ndaj të cilës portieri i Rabotnickit nuk kishte asnjë shans ta priste.

LEXO EDHE  VIDEO/ “Messi” i Milanit godet sërish, kuqezinjtë dyfishojnë rezultatin ndaj Genoas

Ky ishte dhe goli i vetëm dhe i fitores për Strugën i shënuar nga mbrojtësi shqiptar. Klisman Cake është futbollist i dalë nga akademia e Tiranës.