Përse Meta e mbështeti Bashën pas 17 Majit? Ja çfarë thotë Presidenti

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një konferencë të jashtëzakonshme për mediat, ka atakuar kreun e PD-së, Lulzim Basha se ka shitur opozitën dhe shqiptarët.

I pyetur nga mediat se përse e mbështeti Bashën pas 17 Majit, kur u duk haptazi se bëri marrëveshje me Ramën, Meta tha se ai si president Republike mbëhtet vetëm ligjin dhe Kushtetutën.

Ilir Meta është në detyrë si President i Republikës. Se ca njohin shqiptarët për mua ëhstë e drejta e tyre. Unë jam gjithmonë i hapur për të dhënë llogari. Unë them se nuk e ndihmon Ilir Meta se si ka mundësitë, u përpoqa pafund për reformën tënde territoriale dhe ai kurrë se bëri një gjë të tillë. Dogji mandatet edhe pse Ilir Meta nuk i tha kurë një gjë të tillë‘,tha Meta.

LEXO EDHE  Moti i keq me reshje shiu dhe bore, 13 fshatra në Lezhë pa energji elektrike