Koronavirusi në Itali/ 70 humbje jete dhe 6404 të infektuar në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 6.404 persona të infektuar me COVID-19. Nga ana tjetër, për fat të keq, 70 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm.

Norma e pozitivitetit qëndroi në 2.4%, nga 2% një ditë më parë.

LEXO EDHE  Eugena Tomini emërohet shefe e ISHP-së

Nga ana tjetër, në Itali janë 549 pacientë në terapi intensive, 29 më shumë se të dielën. Të shtruarit me simptoma në pavijonet e zakonshme janë 4507 ose162 më shumë se dje.