Makina hyri në mes të turmës dhe vrau 5 persona, shoferi dyshohet se po ia mbathte nga një skenë tjetër krimi

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë në SHBA, ku një makinë e kuqe tip SUV përplasi për vdekje 5 persona dhe plagosi 40 të tjerë.

Mediat e huaja bëjnë me dije se dukej sikur i dyshuari po largohej nga një tjetër incident – ndoshta një përleshje me thikë.

Deri tani nuk mendohet të jetë një akt terrorist. I dyshuari mbetet në paraburgim por deri më tani nuk është dhënë emri i tij, e as motivet.

LEXO EDHE  Omicron, gjithçka duhet të dini lidhur me variantin e ri të koronavirusit

Shefi i policisë së Waukesha, Dan Thompson tha se një automjet ishte gjetur pas incidentit në qytet, rreth 20 milje (32 km) në perëndim të Milëaukee.

Gjithashtu mediat e huaja shkruajnë se në lidhje me sulmin policia ka qëlluar në drejtim të makinës në përpjekje për ta ndaluar atë. Ndërkaq pjesë e hetimit është bërë edhe FBI.