Dinamo-Egnatia/ Bakaj bën shpëtimtarin, pret penalltinë e Augustro

Pritje e jashtëzakonshme nga Edvan Bakaj, i mohon golin e epërsisë Egnatias teksa 11-metër larg portës ka neutralizuar  gjuajtjen e Pedro Augustro në minutën 50.

Ndeshja vazhdon të ngelet me rezultatin 1-1, dhe kjo penallti ishte e treta në këtë sfidë.

LEXO EDHE  6 gola në 38 minuta, në Bundesliga shkruhet historia

Telushi ka shënuar për Egnatian me anë të një penalltie në minutën 7, ndërsa barazoi Ibrahimi 32′ po me penallti.