Detaje nga ngjarja në Durrës/ 17-vjeçarja dhe 24-vjeçari që kryen marrëdhënie ishin kushërinj, vajza: Unë tani jam e rritur

Detaje të rënda dalin në dritë në lidhje me largimin e 17-vjeçares nga banesa e saj në Durrës, e cila u gjet sot pas 1 muaj kërkimesh në zonën e plazhit.

“BalkanWeb” ka zbardhur pjesë nga dëshminë e adoleshentes në polici, e cila ka pohuar se jetonte me djalin e hallës.

Madje ajo ka shokuar me deklaratën e saj teksa tha se me të kishte dhe një raport intim, pavarësisht lidhjes së tyre të afërt të gjakut. Madje ajo pohon se ishte e rritur dhe se prindërit nuk kishin arsye që të bëheshin merak.

LEXO EDHE  I trembet PS paralajmërimeve për "non grata"? Taulant Balla: Kemi vendosur standard në politikë

“Kam shkuar me dëshirë dhe nuk më ka përdhunuar. Kam qëndruar vetë më dëshirën time në shtëpinë e kushëririt. E kam djalë halle. Nuk kam dashur të lajmëroj prindërit. Doja të jetoja e qetë. Nuk kishin pse të bëheshin merak. Unë tani jam e rritur”, mësohet të jetë shprehur 17-vjeçarja në polici.

/BW/

Lexo edhe:

U denoncua e zhdukur, gjendet 17-vjeçarja. Policia: E strehoi një 24-vjeçar që kreu marrëdhënie me të