Dega 3 e kryesisë së PD, Tiranë/ Demushi: Votë unanime në mbështetje të Kuvendit të 11 dhjetorit

Dega e numër 3 e Tiranës ka votuar mbrëmjen e sotme në unanimitet të plotë për mbajtjen e mbledhjes së Kuvendit Kombëtar në datë 11 dhjetor. Mbledhja është zhvilluar këtë mbrëmje dhe sipas kreut të saj Gëzim demushi thuhet se u ra dakord që PD të ringrihet dhe të marrë përgjegjësitë e saj.

Deklarata
Ditën e sotme date 22/11/2021 u zhvillua mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike, Dega 3, Tiranë ku moren pjese 20 anetare nga 29 anetare te kryesise.
Mbledhja u zhvillua në një klimë debati të hapur dhe të lirë me pjesëmarrjen e numrit më të madh të anëtarëve të këtij organizmi
Kriza ekonomike dhe e gjithanshme, zhvillimet politike si dhe debatet e brendshme në parti ishin tema të diskutimeve.
Demokratët janë të ndërgjegjshëm se situata e rëndë ku ndodhet vendi e bën të domosdshëm ringritjen e opozitës në lartësinë e shpresave të qytetarëve tanë, të cilët janë ata që vuajnë direkt keqqeverisjen dhe revanshin shumëplanësh ku është turrur pushteti i Edi Ramës. Diskutuesit konverguan në idenë se Shqipëria ka nevojë që PD të marrë përsipër përgjegjësinë e saj historike para vendit.
Në fund, me anë të një votimi, pjesëmarrësit dhanë mbështetje unanime pë Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike më datë 11 dhjetor 2021.

LEXO EDHE  Basha i përgjigjet Berishës: Boll me shpifje, dosja e vetme është "non grata"