Roma fiton në transfertë me Genoan, Kumbulla fillon të bindë Mourinhon

Foto: AFP

Roma rikthehet të fitojë në Serinë A dhe ky është një lajm i mirë për Jose Mourinhon që rigjen 3 pikët pas 2 humbjeve radhazi.

Jo vetëm kaq por kjo fitore është edhe një fitore per Marash Kumbullën i cili ishte titullar në ndeshjen ndaj Genoas në transfertë të cilën skuadra kryeqytetase e fitoi 2-0 dhe mbrojtësi kuqezi ishte që nga fillimi i zgjedhur nga Mourinho.

LEXO EDHE  Aksident në punë, humb jetën minatori në Bulqizë

Kumbulla duket se po bindë gjithnjë e më shumë trajnerin i cili e zgjodhi përpara mbrojtësit Smalling në formacion dhe u zëvendësua pikërisht në 87’ nga lojtari anglez.

Me gjithë doniminimin e Romës, 2-0 ishte rezultati dhe golat u shënuan në fund nga talenti 18-vjeçar Gyan.

Me këtë sukses, Roma vijon të shpresojë për një vend në Kupat e Europës për sezonin tjetër.