Koronavirusi në Greqi/ 76 humbje jete dhe mbi 4 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Greqi ka publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Sipas njoftimit zyrtar, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 4.108 persona të infektuar, duke e dërguar numrin e përgjithshme të rasteve që prej fillimit të pandemisë në 878.920. Nga ana tjetër, nuk e kanë fituar betejën me virusin 76 qytetarë.

LEXO EDHE  Servil i kryeministrit/ Gjyqtari Besnik Hoxha burgosi 50-vjeçarin për xhestin kundër Edi Ramës

Numri i pacientëve që ka qenë në njësinë e kujdesit intensiv është 590, ndërsa mosha mesatare e tyre është 65 vjeç.