Kategoria e Dytë/ Mbyllet java e 8-të, njihuni me të gjitha rezultatet

Foto: FSHF.org

Është mbyllur java e 8-të e Kategorisë së Dytë për të dyja grupet A dhe B.

Në 6 sfidat e luajtura ditën e djeshme për Grupin A janë prodhuar këto rezultate:

Gramshi kryesues është ndaluar në barazim 1-1 me Veleçikun në një sfidë që ishte më e rëndësishmja e kësaj javë në Grupin A. Të dyja skuadra luanin për vendin e parë, por barazimi nuk ndryshon asgjë në renditje. Elbasani ka pësuar disfatë duke u mundur 2-1 në transfertë nga Iliria, Murlan ka mposhtur 2-1 në shtëpi Klosin, Oriku ka triumfuar 0-3 në transfertë me Adën ndërsa Luzi ka fituar 1-3 përballë Shënkollit.

Në Grupin B, 6 sfidat e luajtura ditën e sotme kanë prodhuar këto rezultate:

LEXO EDHE  Gazeta gjermane shpërthen pas ‘Topit të Artë’: Zgjedhje skandaloze! Lewandowski vetëm i dyti

Flamurtari vazhdon rrugën e fitore teksa ditën e sotme ka mundur 2-0 në shtëpi Gramozin. Vlonjatët mbajnë kreun e renditjes me  17 pikë, po aq sa Devolli që mposhti 0-1 në transfertë Naftëtarin. Memaliaj ka fituar 3-2 kundër Përmetit, Luftëtari mposhti 0-1 Albpetrolin e Patosit, ndërsa Labëria mposhti 3-0 në shtëpi Tepelenën dhe Këlcyra pësoi disfatë duke u mposhtur 3-1 nga Sopoti.

REZULTATET

GRUPI A (DJE)

Shënkolli-Luzi 1-3

Internacional-Bulqiza 1-2

Veleçiku-Gramshi 1-1

Ada-Oriku 0-3

Iliria-Elbasani 2-1

Murlani-Klosi 2-1

GRUPI B (SOT)

Flamurtari-Gramozi 2-0

Naftëtari-Devolli 0-1

Memaliaj-Përmeti 3-2

Albpetroli-Luftëtari 0-1

Labëria-Tepelena 3-0

Sopoti-Këlcyra 3-1