Giacomo Vrioni spektakolar, 3 gola me Tirol në Austri

Giacomo Vrioni, sulmuesi shqiptar në pronësi të Juventusit, është duke kaluar një formë të shkëlqyer me skuadrën e Tirol në Austri.

Në ndeshjen e kësaj të diele, Tirol fitoi 5-1 ndaj Wolfsberger ku Vrioni arriti të realizoi 3 herë.

LEXO EDHE  Hidhet shorti i Botërorit për Klube, ja përballjet

Deri tani, edhe pse e nisi sezonin i dëmtuar, Vrioni ka arritur të realizojë 8 gola dhe ka dhënë një asist në 11 ndeshje ku është aktivizuar.