‘Reforma në Drejtësi akti më i madh korruptiv’/ Berisha: Rama, Agaçi dhe Paloma Balluku morën në dorë vettingun

Ish-kreu i qeverisë, Sali Berisha ‘Foltoren’ e radhës e zhvilloi me gratë demokrate, ku vuri theksin tek dështimi i Reformës në Drejtësi.

Berisha tha se reforma në drejtësi është një nga aktet më të mëdha korruptive të shtetit. Ai theksoi se Vettingu u mor peng dhe u mor në dorë nga Engjëll Agaçi, Pamela Balluku dhe Edi Rama.

‘Vettingun e mori në dorë Engjëllë Agaçi, Edi Rama dhe Pamela Balluku. Nuk ëhstë gjë Belinda seç është Pamela. Si ka mundësi që vihet fshesa sipas krahinave dhe besimit ferat në sistemin e drejtësisë .

Pollet tregojnë se vetëm 6% e shqiptarëce besojnë se ja vlente kostoja e kësaj reforme. Reforma në Drejtësi ërbën një nga aktet më të mëdha korruptive të këtij vendi’, deklaroi Berisha.

LEXO EDHE  Ushtroi dhunë fizike ndaj bashkëjetueses, arrestohet 59-vjeçari