E rëndë/ Ndërron jetë i burgosuri, çfarë dyshohet

Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se 49-vjeçari i burgosur në Burgun e Idrizovës është sjellur i vdekur në Repartin për Toksikologji në spitalin “Nëna Tereza”.

Dje në ora 15:10 në SPB Shkup është denoncuar se në spitalin “Nëna Tereza” në Repartin për Toksikologji është sjellur i vdekur J.H (49) nga Kërçova, i burgosur në ENP Idrizovë.

LEXO EDHE  Nga certifikatat e vaksinimit, testit PCR dhe kategoritë që përjashtohen, hyjnë sot në fuqi masat e reja kundër Covid në Kosovë

Sipas punonjësve të ENP Idrizovë, J.H i ka ardhur të fikët dhe në rrugë për në spital ka ndëruar jetë.

Me urdhër të prokurorit publik trupi i pajetë është dërguar për autopsi.