Berisha: Basha i thoshte Yuri Kim hajde dalim nga zyra se më ka vendosur përgjues …

Lideri historik i PD-së, Sali Berisha duke folur me gratë demokrate është shprehur se Lulzim Basha i thoshte ambasadores që të dalim të flasim jashtë zyre, sepse Berisha ka vendosur regjistrues.

Kur ky i pabesë dhe pa dinjitet dhe u garantoj ju se dora dorës do të mësoni gjëra të pabesueshme për pabesitë e tij të turpshm.

Ky zotëri deklaronte të gjitha gafat e tij, mi ka imponuar Sali Berisha. Ju them këtu se burime zyrtare amerikane se i thoshte ambasadores të dalim nga zyra pasi Berisha më ka vendosur regjistrues, të flasim jashtë. Nuk ka asgjë këtu.

Unë nuk do të pranoja kurrë atë për mandat të tretë në krye të opozitës, do të gjeja mënyra të ndryshme të vija tek ju. Ne nuk mund të pranonim të bëheshim ministri e Edi Ramës’, u shpreh Berisha.

LEXO EDHE  ‘Vjedhje energjie 4.5 vjet burg, vjedhje 28 milion euro 1.6 vjet burg’