E tmerrshme/ Gruaja shtatzënë qëllohet për vd*kje ndërsa po nxirrte dhuratat e foshnjes nga makina

Një ngjarje e tmerrshme ndodhi në Filadelfia. Një grua shtatzënë u qëllua për vdekje pas festës së foshnjës së saj teksa po merrte dhuratat nga makina e saj. Gruaja shtatë muajshe shtatzënë, 32 vjeçe, emri i së cilës nuk bëhet i ditur, mori të shtëna të shumta në kokë dhe bark në shtëpinë e saj në Lawncrest rreth orës 20:30.

Ajo u dërgua në Qendrën Mjekësore Einstein, ku ajo dhe foshnja e saj e palindur u shpallën të vdekur. Policia besonte se vrasja ishte në shënjestër dhe numëroi rreth 11 gëzhoja në vendin e të shtënave. Nuk është identifikuar asnjë i dyshuar dhe ngjarja është ende nën hetim. Zëvendëskomisionerja e policisë Christine Coulter tha për mediat:

LEXO EDHE  Studimi izraelit: 3 doza Pfizer të mbrojnë nga Omicron

Ajo u qëllua disa herë në kokë dhe bark në shtëpinë e saj në bllokun 6100 të rrugës Palmetto në seksionin Lawncrest të Filadelfias.

Qyteti është afër 500 vrasjeve. Fëmijët po pushkatohen, fëmijët e palindur qëllohen, çfarë po bën qyteti për këtë? Ne nuk mund t’i ndalojmë njerëzit që synojnë të qëllojnë dikë.