Xhixho e LSI – Bashës: Mosmirënjohës, e ke kthyer forcën e opozitës në “kunat opozitë”

Deputetja e LSI-së, Erisa Xhixho e quajtur kryetarin e PD-së Luzlim Basha mosmirënjohës.

Në një reagim në rrjetet sociale, Xhixho shprehet se, mosmirënjohja është një veçori e njohur e zotit Basha.

“Të gjithë e dinë e madje e pranojnë edhe në Partinë Demokratike ketë veçori të tij, ndaj nuk ka se pse ai t’i jetë mirënjohës LSI-së, edhe pse atë të vetme fitore që ai përmend lart e poshtë, të garës për kryetar i bashkisë së Tiranës, Lulëzim Basha e fitoi vetëm falë LSI-së dhe 23 mijë votave që i dha ajo. Edhe ai e di, por mosmirënjohja nuk e lejon ta thotë dhe as të flasë për LSI pasi nuk ndan të njëjtat vlera dhe parime me të. Keto jane fakte jo fjale boshe. Te flasesh per LSI duhet kesh disa vlera që kanë te bëjnë me besnikërinë, luajalitetin dhe mirenjohjen qe z.Basha mesa duket nuk i ka. Por, për LSI-së mosmirënjohja e tij nuk ka ndonjë vlerë. Sot për LSI-në ka rendesi te degjojë dhe të flasë per njerezit dhe aspak të humbë kohë me një humbës mosmirënjohës”, shprehet ajo.

LEXO EDHE  Lubonja: Rama nuk ka vizion për njerëzit që jetojnë në Shqipëri

“E vetmja gjë që duhet bësh të është mos shesësh interesat e shqiptarëve për interesat e tua siç ke bërë duke e kthyer forcën e opozitës në kunat opozitë”, shton.