Tjetër barazim për Partizanin, Cara shmang humbjen ndaj Laçit

Partizani rikthehet te zakoni i vjetër i barazimit të ndeshjeve teksa ndaj Laçit nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 madje arriti në fund të shmangte humbjen.

Kurbinasit e drejtuar nga Mirel Josa vinin pas 3 fitoreve radhazi dhe ishin në formë të mirë teksa e treguan edhe në “Air Albania” ku shënuan në 34’ me Julian Shehun me penallti falë konfirmimit nga sistemi VAR.

Të kuqtë rrisin presionin dhe me Stenio Junior I afrohen barazimit ende pa u mbyllur pjesa e parë teksa edhe në të dytën sulmuesi është shumë pranë golit. Laçi përpiqet të shfrytëzojë kundërsulmet por vetëm në 79’ skudra e Dajës arrin të gjejë rrjetën pikërisht me Stenio Junior, ndër më të mirët për vendasit teksa edhe ky gol deshi konfirmimin nga VAR-i.

LEXO EDHE  Basha kërkon ashpërsim të denimit për krimet zgjedhore

Minutat e fundit kanë emocion por nuk ndryshon asgjë me skuadrat që marrin nga një pike në “Air Albania”.