Juventus mposht Lazion dhe “kap” Europën

Vazhdon ngjitja e Juventus-it drejt vendeve të para në renditje. Bardhezinjtë kanë marrë një fitore të rëndësishme në javën e 13-të të Serisë A, duke mundur 2-0 në transfertë Lazio-n.

Protagonisti i ndeshjes ka qenë Leonardo Bonucci, autori i të dy golave të Zonjës së Vjetër.

Mbrojtësi italian ka realizuar dy herë nga pika e bardhë, duke i dhënë një mesazh indirekt Mancini-t në lidhje me lojtarin që duhet t’i gjuajë penalltitë tek Italia, pas gabimit të Jorginho-s kundër Irlandës së Veriut.

LEXO EDHE  Video/ Trukim flagrant në Kolumbi, skuadra e Magdalenës përmbys rezultatin për një minutë dhe ngjitet në elitën e futbollit

Me këtë fitore, skuadra e Allegri-t ka kapur pikërisht Lazio-n në renditje dhe është ngjitur në zonën europiane të klasifikimit.

Bonucci është mbrojtësi i parë që realizon një dygolësh me penallti në një ndeshje të Serisë A, pas Maurizio Domizzi me Napoli-n në tetorin e 2007-ës.