Sergio Aguero tërhiqet nga futbolli

Foto: Twitter

Në Spanjë kanë zbuluar një vendim të bujshëm që vet Sergio Aguero do ta zyrtarizojë javën e ardhhme. Siç mësohet, sulmuesi argentinas nuk mund të luajë më futboll për shkak të problemeve me zemrën që u zbuluan në ndeshjen e fundit me Barcelonën.

Është Radio Catalunya që raportoi se sulmuesi argjentinas nuk mund të ushtronte sportet profesionale për shkak të problemeve që ka shfaqur në zemër edhe pse fillimisht u dhanë lajme të mira se ai do të rikuperohej për disa muaj. Kun Aguero tashmë e ka marrë vendimin për t’u tërhequr nga futbolli aktiv .

LEXO EDHE  Kukësi del me njoftim zyrtar, ndërpritet bashkëpunimi me lojtarin titullar

Agüero ka planifikuar një konferencë për shtyp javën e ardhshme, për të konfirmuar informacionin dhe për t’u thënë lamtumirën tifozëve, një vendim shumë i dhimbshëm për të gjithë tifozët jo vetëm argjentinas.