Koronavirusi në M.Veriut/ 12 humbje jete dhe 449 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë bërë 3.859 testime, ndërsa janë regjistruar 449 raste të reja me Covid-19.

Insituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 317 pacientë të shëruar. Ndërkohë, betejën me Covid-19 e kanë humbur 12 persona.

LEXO EDHE  Punonte në ‘shtëpinë e barit’, arrestohet shqiptari në Britani! Emri