Tre persona me kallash në dorë u prishin “festën” të rinjve në Lezhë

Disa të rinj qëndrojnë në ambientet e një lokali, kur papritur në derë futen tre persona të armatosur me kallash si dhe me maskë, dhe ju qëndrojnë në kokë për disa minuta.

Ngjarja është regjistruar në një lokal në rrugën e vjetër Lezhë-Milot. Në pamjet e kamerave të sigurisë të lokalit, të siguruara nga Faxnews duket momenti kur tre të armatosurit afrohen pranë të rinjve dhe njëri prej tyre u kërkon një mjet identifikimi.

Në pamje duken tre përsonat me automatik ne krah dhe njëri prej tyre ju afrohet të rinjeve dhe ju kërkon mjetet e identifikimit.

LEXO EDHE  Intensifikohen bisedat, Kurti për herë të dytë në telefon me Escobarin brenda dy jave

Pasi shohin indetitetin e tyre përsonat e maskuar dhe të armatosur dalin nga lokali dhe lërgohen. Ndërkohë në Policinë e Lezhës mësohet se nuk ka patur asnjë denoncim në lidhje me rastin, ndërsa nuk dihet se cili mund të ketë qenë qëllimi i tre përsonave të maskuar dhe armatosur, pasi brenda lokalit nuk kane marre asgjë.