Terrorizohet një familje në Tiranë, person i armatosur shfaqet në oborrin e tyre

Një familje në Tiranv është terrorizuar nga frika se mund të sulmohej nga grabitësit. Kanë njoftuar policinë e cila është vënë në ndjekje. Ai ka qenë i armatosur.

Njoftimi

Me datë 19.11.2021, në Vishnje, në oborrin e banesës së shtetasit Sh. A ka tentuar të futet një person ende i paidentifikuar, dyshohet i armatosur. Ky person është konstatuar nga pjestarët e familjes.
Menjëherë në vendngjarje janë nisur shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr.6, Forca e Posaçme Shqiponja dhe Shigjetat.

LEXO EDHE  Pretendonte të shëronte kancerin duke bërë se*s me pacientet, arrestohet mjeku

Nga veprimet paraprake rezulton se personi nuk është futur në banesë por është larguar me shpejtësi kur ka konstatuar se është diktuar nga pjestarët e familjes.

Shërbimet e Policisë po vijojnë krehjen e zonës dhe po kryejnë kontrolle në ambiente të dyshuara që mund të jetë fshehur personi i dyshuar.

Grupi Hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.