Turqi/ E humbur prej 1 jave, gjendet trupi i pajetë i vajzës 3 vjeçe

Një ngjarje e rëndë është zbuluar mëngjesin e sotëm në Mersin të Turqisë, ku ekipet e shpëtimit gjetën trupin e pajetë të një vajze 3 vjeçe. Ajo ishte shpallur e humbur shtatë ditë më parë, teksa familja njoftoi policinë se nuk kishte asnjë gjurmë të së bijës prej disa orësh.

LEXO EDHE  Operacioni për pastrimin e parave/ Konfiskohen 67.5 mln euro, mijëra transaksione të paligjshme

Sipas mediave turke, kërkimet zgjaten 1 javë dhe vetëm mëngjesin e sotëm familja u njoftua për gjetjen e saj, por fatkeqësisht të pajetë.

Policia po heton shkaqet e ngjarjes dhe nëse është ushtruar dhunë ndaj fëmijës për të kuptuar edhe rrethanat, në të cilat ajo vdiq.