Moti i keq në Itali, regjistrohet fenomeni i pazakontë në det (VIDEO)

Banorët e qytetit italian Licata kanë shpërndarë në mediet sociale pamje të spiraleve të ujit të ngjashme me tornadot që janë formuar në brigjet e Licatas.

Ana jugore e Siçilisë është përballur me mot të ashpër, duke përfshirë shi të rrëmbyeshëm dhe erëra të forta.

Zyrtarët thonë se ‘vorbulla’ të shumta kanë përfshirë të gjithë rajonin. Mësohet se një person ka vdekur si pasojë e motit të keq.

LEXO EDHE  Mjekët në Afrikën e Jugut thonë se të prekurit nga Omicron kanë simptoma të lehta

Një spitale uji është e ngjashme me një vorbull ere që formohet mbi ujë, të cilat kur kalojnë në tokë  njihen si tornado, shkruan BBC.